targi artystów i designerów Nówka Sztuka

organizator: Fundacja Wydziału Sztuki wraz z partnerami: Wydziałem Sztuki UP, ASP, Forum Designu, Dydo Poster Gallery, Galeria Sztuki Współczesnej  Bunkier Sztuki

W ramach projektu Sztuka do rzeczy – design w Krakowie rozpoczyna się pierwsza edycja targów młodych artystów i designerów NÓWKA SZTUKA. Wydarzenie skierowane do profesjonalnych twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy nowych talentów stawia sobie za cel stworzenie przestrzeni kreatywnej wymiany między artystami oraz ułatwienie im kontaktu z odbiorcami ich twórczości, w tym potencjalnymi inwestorami. Od 1 do 2 grudnia odwiedzający Hotel Cracovia oraz Bunkier Sztuki, będą mieli wyjątkową okazję do spotkania wszystkich autorów, rozmowy z nimi oraz zakupu ich oryginalnych prac.

29 listopada 2018r Forum Designu w dawnym Hotelu Cracovia otworzy Strefę Debiutów nowatorską propozycję skierowaną do młodych Twórców chcących promować swoje projekty i nawiązać stałą współpracę z polskimi producentami. Strefa Debiutów połączy w sobie trzy podstawowe zadania: promocję projektantów – stałą ekspozycję – sprzedaż projektów.
Wierząc w potencjał jaki dla nas wszystkich niesie ze sobą sztuka, chęć otaczania się pięknymi i oryginalnymi dziełami oraz potrzebę poznawania nowych trendów i alternatywnych rozwiązań designerskich, pragniemy wspierać młodych twórców w ich drodze do kariery zawodowej i ułatwiać im odnalezieniu się na rynku sztuki a odbiorcom zaproponować interesujące i wyselekcjonowane przez specjalistów prace, które będzie można zakupić i zabrać ze sobą do domu.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nawiązać współpracę z młodymi artystami i projektantami grafiki, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu, oraz branż
kreatywnych.
W trakcie trwania wydarzenia Organizatorzy przyjrzą się twórczości zakwalifikowanych uczestników i wyłonią wśród nich najciekawszą postać. Zwycięzca otrzyma Nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa w wysokości 10 000 zł.

szczegóły na stronie: nowkasztuka.com