Makieta dotykowa Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie PROTOTYP opracowali projekt, a następnie zbudowali makietę dotykową Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, która umożliwi osobom z niepełnosprawnością wzroku poznanie sceny, widowni i kulis wraz ze wszystkim charakterystycznymi elementami tego wnętrza. Koncepcja makiety była konsultowana z osobami niewidomymi. Opracowana makieta pozwoli osobom z niepełnosprawnością wzroku poznać tajemnice Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, a także w przyszłości pełniej uczestniczyć w spektaklach i innych wydarzeniach, które tam się odbywają.

Autorami makiety są : Adrianna Arabska, Kaja Jałoza, Zuzanna Krzemień, Izabela Pawluśkiewicz i Zuzanna Wdowik.

Koordynacja: Malwina Antoniszczak

Projekt makiety dotykowej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.