Nówka Sztuka 2020 online!

Nówka Sztuka czyli krakowskie Targi Artystów i Designerów ONLINE!

Kupujmy sztukę bez wychodzenia z domu.

W ostatni weekend listopada, odbędzie się trzecia już edycja krakowskich targów NÓWKA SZTUKA, wyjątkowego wydarzenia promującego Artystów oraz przybliżającego ich twórczość szerszej publicznościTym razem w wyjątkowej odsłonie. Impreza w całości odbędzie się ONLINE– zapowiadają organizatorzy.

ONLINE? To znaczy jak?

W wydarzeniu będzie można wziąć udział na specjalnie w tym celu powstającym portalu nowkasztuka.com sporo też będzie się działo na Facebooku, Instagramie i kanale YouTube NÓWKI SZTUKI. – Wyszliśmy od spotkania z Artystami i to wciąż jest dla nas niezwykle ważne ale koncentrujemy się na plusach nowej sytuacji. Ze względu na edycję ONLINE będzie można uczestniczyć w imprezie i kupować sztukę wszędzie tam gdzie jest internet! – zapowiada Karolina Bisping_Adamik, producentka wydarzenia. Z całym zespołem opracowujemy nowy plan działania targów, naszym hitem będzie możliwość wideo czatu ze sprzedającym, zapewniamy także bezpośrednie ścieżki dotarcia do artystów przez maile, portale społecznościowe, opracowujemy program wydarzeń towarzyszących, paneli dyskusyjnych, własny kanał wideo, zapewniamy bez prowizyjne, błyskawiczne i bezpieczne transakcje zakupowe – wyjaśnia producentka.

W tym roku poszerzyliśmy współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, która dołączyła do grona organizatorów – podkreśla Alicja Panasiewicz prezes Fundacji Wydziału Sztuki, organizatora targów. – Mamy wspólny cel, jest nim promocja Artystów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z młodymi artystami i projektantami, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu oraz branż kreatywnych – zapowiada Alicja Panasiewicz. Na targach będzie można kupić sygnowane, oryginalne prace w okazyjnych cenach. Jury selekcyjne czuwa nad szerokim wyborem plakatów, grafiki, litografii, malarstwa ale nie zabraknie też fotografii, rzeźby, ilustracji i książek – wylicza Alicja Panasiewicz.

Przez cały weekend (28.11-29.11) będzie można poznać wyjątkowych artystów, nawiązać współpracę i nabyć oryginalną „Nówkę Sztukę” do swojej kolekcji. Ale także wziąć udział w ciekawych rozmowach i panelach, przyjrzeć się z bliska pracowniom artystów, porozmawiać o promocji w sieci, dlaczego warto inwestować w sztukę oraz o rozpoczęciu własnej przygody z kolekcjonowaniem.

Do 13 listopada trwa nabór wystawców. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej – nowkasztuka.com oraz w wydarzeniu na facebooku Nówki Sztuki

Instagramowe hasło #kupujmy sztukę, to nasza akcja społecznościowa, nasza misja – podkreśla Alicja Panasiewicz . – Co roku w Krakowie pojawia się rzesza absolwentów uczelni artystycznych. Ich talent to potencjał dla miasta i niesamowita okazja do kupienia prac od zdolnych debiutantów w przystępnych cenach.

Nie targach nie zabraknie też profesjonalnych twórców, którzy zaprezentują swoje prace – Bardzo cenimy sobie udział doświadczonych artystów. Stanowią  przykład dla początkujących twórców oraz co dla nas szczególnie istotne, przyciągają kolekcjonerów  – podkreśla Alicja Panasiewicz.

Targi Nówka Sztuka odbywają się w ramach projektu „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”.

Formularz zgłoszeniowy: www.nowkasztuka.com

Kontakt: info@nowkasztuka.com

Organizatorzy:

Fundacja Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Produkcja:

One Productions

Partnerzy:

Dydo Poster Gallery, F.A.I.T. Rzeczy Same, Mill Studio

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”